Máme za sebou náš velký rok a přejeme krásné léto našim příznivcům

19.06.2014 11:00

Máme za sebou perný rok. Od loňského založení občanského sdružení se toho povedlo dost. Více než jsme plánovali.

Otevřeli jsme v prním pololetí nové kurzy, dva pro děti do 6 let a další čtyři pro děti do tří let. To se povedlo ještě na Zámku a v Domě dětí.

Od ledna už jsme všechny naše aktivity přesunuli do nových prostorů, nakoupili vlastní pomůcky. Další půlrok už běželo celkem 10 různě zaměřených programů. V pondělky se mohou děti těšit na otevřenou hernu. Spolupracujeme už s 6 lektory. 

Přednášky jsme uskutečnili celkem tři. Pro rodiče, pro chůvy, pro učitele. Několikrát jsme publikovali články o naší činnosti. Zajímavé informace sdílíme na Facebooku, kde máme 136 přátel. Pracujema na údržbě webu. 

V herně jsme hostili všechny mateřské školky z Hlučína, 1 z Ostravy a 1 z Vrablovce. Připravili jsme pro školkové děti zajímavý program plný pokusů i veselého učení. 

Povídáme si o dalších možnostech Montessori pedagogiky s pedagogickými pracovníky z hlučínských škol i se zástupci města.

V červnu jsme zorganizovali dobrodružný výlet do žimrovických lesů, kde jsme s dětmi vařili na peci nebo myli nádobí v potoce.

To vše jsme mohli udělat díky kurzovnému, poplatkům za přednášky, sponzorským darům, dotacím města Hlučín a velké spoustě práce členů týmu a lektorek.

Všem bychom chtěli touto cestou moc poděkovat. Také další rok nás čeká spousta zajímavostí, připravujeme nové programy, miniškoličku bez rodičů, tematické kreativní workshopy pro děti, kurz Respektovat a být respektován (je již naplněn). Taky se nevzdáváme představ o zřízení školy či školky.

Věříme, že nám zachováte přízeň i další školní rok, a že si z nové nabídky vyberete stejně jako letos.

 

Krásné léto přeje tým Montessori centra Hlučín.